Start
Kanał YouTube
images/baner2szarosc_1629_600.png

Dziennik elektroniczny

 

 Dziennik elektroniczny

Przejdź

Nasz Facebook

 

Nasz profil FB

Przejdź

Ważne informacje

 

 Warto przeczytać

Ogłoszenia

W sobotę 15 września 2018 roku miała miejsce XXXVI Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem KOSTKA znaczy WIĘCEJ!. W uroczystości z okazji jubileuszu 450-lecia narodzin dla nieba św. Stanisława wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły i parafii Świętej Rodziny w Mławie. Na pielgrzymi szlak wybrało się 40 osób pod opieką katechetów - pani Mirosławy Duszy, pani Krystyny Kaliszewskiej oraz ks. Pawła Grąbczewskiego.

Po przybyciu do Przasnysza nawiedziliśmy kościół farny - najstarszą świątynię w mieście. To w niej ochrzczono Stanisława Kostkę, późniejszego świętego. Tu są pochowani również jego rodzice oraz dwaj bracia. Po zawiązaniu wspólnoty i wspólnym śpiewie wyruszyliśmy do Rostkowa. Wędrowaliśmy w 20 grupach wśród pachnących jesienią pól. Po dojściu do miejsca narodzin i dorastania patrona dzieci i młodzieży przeszliśmy przez bramę św. Stanisława Kostki oraz zgromadziliśmy się na placu przy sanktuarium w Rostkowie. Tam uczestniczyliśmy w Mszy św. sprawowanej przez księdza biskupa Mirosława Milewskiego.
Choć pogoda nas nie rozpieszczała a przelotny deszcz zrobił swoje, wróciliśmy radośni i szczęśliwi do domów, że mogliśmy świętować tak wielki jubileusz z naszym Świętym rówieśnikiem - Stanisławem Kostką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pielgrzymki na nasz profil FB.