Działania realizowane przez psychologa szkolnego:

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowaniu potencjalnych możliwości oraz trudności.

2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno- pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

3. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowy w zależności od potrzeb.

4. Wspieranie pracy nauczycieli oraz rodziców uczniów w rozwiązywaniu ich problemów wychowawczych.

5. Współpraca z dyrekcją, nauczycielami, pielęgniarką, Radą Rodziców a także z placówkami, organizacjami i instytucjami wspierającymi uczniów i ich rodziny.

Działania profilaktyczne, m.in.:

• indywidualne i grupowe psychoedukacje, konsultacje, porady oraz klasowe zajęcia integrujące oraz dotyczące postaw asertywnych,

• pomoc uczniom w rozwiązywaniu ich problemów,

• kontakty z opiekunami uczniów przejawiających zachowania problemowe i rozmowy z nimi, a w razie potrzeby kierowanie do odpowiednich placówek pomocy dziecku i rodzinie.

Data dodania: 2021-02-21 17:37:36
Data edycji: 2021-04-14 18:38:43