images/baner2szarosc_1629_600.png

Nasz profil FB

Przejdź

Ogłoszenia

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie od zawsze była otwarta na potrzeby uczniów niepełnosprawnych. Staraliśmy się stwarzać przyjazne warunki uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jeszcze przed utworzeniem klas integracyjnych. Pomysł utworzenia szkoły z oddziałami integracyjnymi zrodził się około roku 1999. Spotkał się on ze zrozumieniem i przychylnością rodziców i dzieci oraz organu prowadzącego.

Czym jest integracja sensoryczna? - tekst opracował Dariusz Sowiński. Link do artykułu.

„Integracja” pochodzi od łacińskiego słowa „integratio”, czyli odnowienie, uzupełnienie, dopełnienie, składanie. Jest ona nowym modelem w oświacie, przeciwieństwem segregacji uczniów sprawnych i niepełnosprawnych. Chcąc, aby nasze społeczeństwo, w którym żyjemy było humanitarne, musimy zachować szacunek dla każdego człowieka.