Czcionka:

Kontrast:

Projekty szkolne

• Szkoła w Chmurze.

"Serdecznie gratulujemy otrzymania tytułu Szkoła w Chmurze Microsoft! Życzymy powodzenia w dalszej transformacji cyfrowej szkoły."

To fragment email'a, jaki otrzymaliśmy z Microsoft'u w czerwcu 2020 roku. Oznacza to, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie "Szkół w Chmurze Microsoft". Jest to zasługa nauczycieli i uczniów, którzy aktywnie wykorzystują dostępne aplikacje w Office 365, głównie Teams. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Klasa z ECDL.

Nowe technologie mają coraz większy wpływ na świat edukacji, nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. Podobnie jak to, że kompetencje cyfrowe to kompetencje przyszłości.

Dzieci od początku szkoły korzystają z nowoczesnych technologii. Nie ma od tej drogi ucieczki i nie trzeba jej szukać. Należy natomiast uczyć, jak używać technologii mądrze i bezpiecznie. Jedną z form, dzięki której to realizujemy w naszej szkole jest udział w programie "Klasa z #ECDL". W jego ramach przygotowujemy uczniów do egzaminów na Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych. Mogą się one odbywać w naszej pracowni komputerowej, gdyż jest ona certyfikowanym Edukacyjnym Laboratorium Egzaminacyjnym.

• Lekkoatletyka dla Każdego!

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Prezentuje on lekką atletykę jako sport atrakcyjny, przynoszący wiele radości dzieciom i młodzieży, dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i daje możliwość zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów współpracujących z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Program wspierany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Burmistrza Miasta Mława i Urząd Miasta oraz takich sponsorów jak: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen.

Lekkoatletyka dla Każdego! w naszej szkole prowadzona jest we współpracy z Klubem SportowymZAWKRZE” Mława już od 6 lat. Udział w zajęciach sportowych jest bezpłatny i dedykowany uczniom klas IV – VIII.

• Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to zajęcia sportowe dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem SKS jest stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowo – rekreacyjnych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Daje on możliwość podejmowania aktywności ruchowej wszystkim chętnym dzieciom.

W naszej szkole zajęcia sportowe w ramach Programu SKS prowadzone są systematycznie w dwóch grupach, dwa razy w tygodniu i trwają po 60 minut. Są zajęciami pozalekcyjnymi i dedykowanymi głównie dzieciom z klas I-III.

• Siatkarskie Ośrodki Szkoleniowe

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy.

Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest realizowany w naszej szkole dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Mława i Urzędu Miasta. Zajęcia prowadzone są we współpracy z Klubem Sportowym "ZAWKRZE" Mława od 2 lat. Wszystkie treningi są bezpłatne i dedykowane dla uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnistwa

W 2020 roku szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego celem było wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Dzięki realizacji projektu biblioteka szkolna wzbogaciła się o 1019 książek, w tym woluminy z literatury pięknej dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, traktujące ich problemy np. z deficytem uwagi, autyzmem, zespołem Aspergera, niedostosowanych społecznie. Natomiast uczniowie wzięli udział w 24 projektach edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Data dodania: 2021-02-16 08:26:54
Data edycji: 2021-04-14 18:06:14

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy!

Przejdź na stronę swojej klasy!

,,Więcej nas łączy niż dzieli”

Cytat
aktualności i informacje