Burza Mózgów

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie #BurzaMózgów. Organizatorem tego programu jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. W ramach projektu, w oparciu o proponowane pomysły przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których uczniowie mieli okazję wykorzystać elementy sztucznej inteligencji w praktyce. Poznali podstawowe funkcje syntezatora mowy, a następnie na jego podstawie zbudowali prosty program interaktywny.  Finałem było wykonanie gry – nauka liczb w obcych językach. Program wypowiadał losową liczbę np. po angielsku, a gracz musiał odgadnąć jaka to liczba i wpisać ją w pole tekstowe. Rozszerzyliśmy trochę działanie gry – dodaliśmy przyznawanie punktów za każdą prawidłową odpowiedź oraz wprowadziliśmy do programu pętlę, dzięki której do rozwiązania było  np. 10 przykładów. Wszystko to wykonaliśmy w darmowej aplikacji Scratch. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, a przy ty świetnie się bawili.

Link do strony projektu www.burzamozgow.com.

Data dodania: 2024-02-23 15:29:33
Data edycji: 2024-03-26 13:51:44