Dzień Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Dzień Niepodległości

W sobotÄ™ 11 listopada obchodziliÅ›my 105. rocznicÄ™ odzyskania przez PolskÄ™ niepodlegÅ‚oÅ›ci. Miejskie uroczystoÅ›ci rozpoczęła msza Å›w. w koÅ›ciele pw. ÅšwiÄ™tej Trójcy. NastÄ™pnie wÅ‚adze naszego miasta, poczty sztandarowe, goÅ›cie i mieszkaÅ„cy przemaszerowali do parku miejskiego, gdzie zostaÅ‚ odÅ›piewany hymn paÅ„stwowy oraz nastÄ…piÅ‚y przemowy burmistrza MÅ‚awy i zaproszonych goÅ›ci. Delegacje zÅ‚ożyÅ‚y kwiaty pod pomnikiem MarszaÅ‚ka Józefa PiÅ‚sudskiego. W obchodach Narodowego ÅšwiÄ™ta NiepodlegÅ‚oÅ›ci wzięła również udziaÅ‚ mÅ‚odzież z partnerskiego, niemieckiego miasta Viernheim, która przebywa z wizytÄ… w naszej szkole.

Data dodania: 2023-11-13 22:12:21
Data edycji: 2023-11-13 22:16:03

,,WiÄ™cej nas Å‚Ä…czy niż dzieli”