Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

''Express youremotions in the theatre''

 

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 klasa 5c pod kierunkiem p. Joanny Milaniuk wzięła udział w projekcie edukacyjnym w wersji anglojęzycznej pt.: "Express youremotions in the theatre".

W każdej grupie klasy 5-ej c odbyły się lekcje oparte na wybranej książce z biblioteki szkolnej (wykorzystana książka: Collodi, Carlo "Pinocchio"). Na zajęciach wykorzystano teatrzyk Kamishibai, jak również pomoce edukacyjne z Laboratorium Przyszłości: Class VR Premium - wirtualne okulary 3D.

Celem projektu była promocja czytelnictwa w języku polskim jak i angielskim wśród dzieci, przekazywanie wiedzy w ciekawy i innowacyjny sposób, wprowadzanie dzieci w świat literatury, kultury i sztuki, rozbudzanie i rozwijanie wyobraźni, doskonalenie umiejętności słuchania, rozwijanie umiejętności ekspresyjnego wyrażania emocji, wzbogacanie słownictwa w języku angielskim oraz współdziałanie w grupie.

Podczas zajęć uczniowie poznali kluczowe informacje dotyczące teatru szekspirowskiego "Globe Theatre", podstawowe słownictwo w języku angielskim z nim związane oraz jego głównego przedstawiciela. Uczniowie utrwalili nowe wiadomości poprzez wykonane karty pracy i ćwiczenia interaktywne. Za pomocą okularów 3D uczniowie mieli niezwykłą okazję przenieść się do świata wirtualnego, by wewnątrz teatru szekspirowskiego "Globe Theatre" poszerzyć wiedzę na temat kultury brytyjskiej oraz osobiście doświadczyć niecodziennych wrażeń. Następnie, uczniowie wzięli udział w aktywności role-play z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, w której wykazali się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami aktorskimi odgrywając z zaangażowaniem role z bajki "Pinocchio".

Na koniec uczniowie wybrali się z wizytą do dzieci z zerówki i zaprezentowali ww. bajkę w formie przedstawienia teatralnego Kamishibai w języku angielskim, które dzieci obejrzały i wysłuchały z ogromną ciekawością.

Data dodania: 2023-01-02 23:07:30
Data edycji: 2023-01-02 23:08:15
Ilość wyświetleń: 138

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Partnerzy

Motto

,,Więcej nas łączy niż dzieli”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej