Festyn szkolny.

W dniu 3 czerwca w naszej placówce odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka oraz Jubileuszu 20 – lecia powstania oddziałów integracyjnych. Organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych atrakcji. Uczniowie mogli skorzystać z propozycji zabaw w kąciku integracji sensorycznej, gdzie stymulowali wszystkie zmysły oraz ćwiczeń w kąciku logopedycznym, gdzie usprawniali aparat artykulacyjny, rozwijali słownictwo oraz myślenie przyczynowo – skutkowe. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę w quizie „Co wiesz o swojej szkole?” przygotowanym przez uczniów klasy VIIa, a także skorzystać z przygotowanego przez Samorząd Uczniowski „salonu fryzjerskiego”, w którym oferowano śmieszne i wymyślne fryzury. Miłośnicy komputerowego świata za pomocą okularów 3d mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości oraz zapoznać się z możliwościami drukarek 3d. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się szkolna fotobudka, w której każdy mógł wykonać zabawne, pamiątkowe zdjęcie. Superatrakcją okazało się malowanie na folii stretch. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły prace, uruchamiając swoją wyobraźnię. Niezmiernym powodzeniem podczas całego festynu cieszył się kącik malowania koszulek, gdzie uczniowie, wykorzystując przygotowane szablony, za pomocą specjalnych markerów własnoręcznie ozdabiali przyniesione przez siebie koszulki. Najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni oraz zabaw z chustą animacyjną. Wśród wyczarowanych baniek mydlanych wesoło bawili się na torze przeszkód przygotowanym przez uczniów klasy VIIc.

Festyn to również doskonała okazja do zaprezentowania laureatów i osób wyróżnionych w organizowanych przez nas konkursach. W tym roku podsumowaliśmy Powiatowy Konkurs Plastyczno – Literacki „Ponad Barierami” oraz Międzyszkolny Konkurs „Artystyczna Eko Torba”. W trakcie imprezy za symboliczną kwotę można było zakupić specjalny numer gazetki szkolnej „Figiel” oraz zapoznać się z numerami archiwalnymi. Zainteresowane osoby mogły również prześledzić wystawkę, ukazującą zmiany w szacie graficznej pisemka, które zaszły na przestrzeni 19 lat jego istnienia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zmagania drużyn piłkarskich, które zgromadziły wielu kibiców. W programie festynu nie mogło zabraknąć występów artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów. Mogliśmy podziwiać m.in.: „Taniec kwiatów” w wykonaniu uczennic klasy Vb, fragment przedstawienia „Bazyliszek” przygotowany przez uczniów klasy IVa, recytację wiersza „Okulary” w wykonaniu uczennicy klasy IIIa oraz wiele układów tanecznych oraz popisy twórczości wokalnej i instrumentalnej. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów. Na talerzach zagościły smaczne ciasta, babeczki, rogaliki i inne słodkie wypieki. Na pamiątkę tego ważnego dla naszej szkoły wydarzenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę, którą ufundowała Rada Rodziców przy SP6.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Wspólna zabawa zintegrowała całą społeczność szkolną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz sponsorowi, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do organizacji naszego festynu i mile spędzonego czasu.

Data dodania: 2022-06-14 21:07:42
Data edycji: 2022-06-14 21:09:14