Niedzielna lekcja historii

Piąty dzień wizyty naszych gości w Mławie rozpoczęliśmy od spotkania z p. Tadeuszem Stabachem ze Stowarzyszenia Mława miasto zabytkowe, z którym odwiedziliśmy miejsce Bitwy pod Mławą oraz cmentarz żołnierzy armii niemieckiej z I i II wojny światowej w Mławce. Nasz przewodnik przybliżył okoliczności bitwy. Z pasją opowiadał o początkach obrony miasta, a tym samym obrony drogi do stolicy.

Pod Pomnikiem Piechura, nasza międzynarodowa grupa zapaliła również symboliczny znicz w hołdzie wszystkim poległym.

Głos zabrał również opiekun grupy z Viernheim – nauczyciel historii p. Dirk Tritsch, który podkreślał, iż nigdy nie należy zapominać o przeszłości, jest ona bowiem integralną częścią każdego narodu. Musimy zdawać sobie sprawę, iż to co dla naszego pokolenia oczywiste – wolność, możliwość podróżowania oraz nawiązywania przyjaźni – to ogromna wartość, którą powinniśmy doceniać i pielęgnować.

Data dodania: 2023-11-13 22:18:10
Data edycji: 2023-11-13 22:20:57