Podsumowanie konkursów matematycznych w roku szkolnym 2020/2021.

W roku szkolnym 2020/2021 odbyły trzy konkursy z matematyki:

• Powiatowy konkurs „Młody Matematyk”;

• Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”;

• Powiatowy konkurs fotograficzny „W OBIEKTYWIE MATEMATYKA”.

Mamy zaszczyt przedstawić uczennicę, która zdobyła wyróżnienie w konkursie „Młody Matematyk”, jest nią Magdalena Wiącek - uczennica klasy VIII c.

Ponadto do ostatniego, III etapu konkursu zakwalifikowali się: Zuzanna Szynkiewicz z klasy VII d, Rafał Branczewski z klasy VI a, Izabela Szpara z klasy V b, Szymon Krystkiewicz z klasy V a, Wiktoria Tetkowska z klasy VII c oraz Kornelia Karwaszewska również z klasy VII c.

Wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się także uczestnicy „Kangura Matematycznego”:

W trzecim konkursie – „W OBIEKTYWIE MATEMATYKA” nadesłane prace były połączeniem matematyki i fotografii. Doceniając walory poznawcze i artystyczne nadesłanych fotografii, biorąc pod uwagę pomysłowość i poprawność matematyczną tytułu zdjęcia, Jury wyłoniła laureatów, wyróżnionych i nominowanych do wystawy. Za wyjątkowe postrzeganie otaczającej nas matematyki i twórcze nadanie tytułu III miejsce zdobył Mikołaj Sarbiewski z klasy VI a.

Natomiast wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika zostało przyznane Zofii Kordulewskiej z klasy V b.

Ponadto nominowane do wystawy zostały prace:

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów !!!

Data dodania: 2021-06-19 15:05:36
Data edycji: 2021-06-19 15:05:52