Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – MISIE. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. A dlaczego? Może dlatego, że można się do nich przytulić, a nawet zwierzyć z sekretów. 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w nieco odmiennych warunkach w naszej szkole obchodziliśmy misiowe urodziny. Dzieci z grup przedszkolnych obejrzały prezentację multimedialną, przygotowaną przez nauczycieli bibliotekarzy. W poszczególnych grupach dzieci bawiły się przy piosenkach o misiach, wysłuchały i obejrzały bajkę „Kubusiowe przygódki – skutki przejedzenia” oraz wykonały przepiękne portrety swoich ulubionych misiaków. Na koniec imprezy przedszkolaki złożyły jubilatom życzenia: zdrowia, uśmiechu, ciepłego futerka, pysznego miodku oraz zawsze pełnego brzuszka. Mamy nadzieję, że to misiowe święto było dobrym pomysłem na popularyzację czytelnictwa i ożywienie książki w wyobraźni dziecka. Tylko w rękach czytelnika książka spełnia swoje przesłanie.

Data dodania: 2021-04-21 09:39:33
Data edycji: 2021-04-21 09:41:17