Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniach 25-26 listopada 2021 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zarówno dzieciom z klasy Oa , jak i Ia oraz Ib ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Uczniowie biorący udział w święcie misia zostali zaproszeni do zabawy ruchowej „Poranek misia”, w której musieli pokazywać czynności wykonywane przez misia zaraz po obudzeniu. Potem wysłuchały bajki „Kto przytuli Misia Tulisia” i poznały jego sposoby na przytulanie. Dzieci opowiadały o tym, kiedy i do kogo najbardziej lubią się przytulać. Uczniowie z klasy I b wysłuchały fragmentu książki „Ach, jak cudowna jest Panama”. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii powstania tego święta, misiowych bohaterów bajek i chętnie odpowiadali na przygotowane zagadki. Nie zabrakło degustacji miodu (misiowego przysmaku) i pracy w grupie (dzieci miały za zadanie z „misiowych” kartoników ułożyć głowę uszatka). Potem wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie w „misiowej” fotobudce.

Śpiewając piosenkę „Jadą, jadą misie”, dzieci przeszły do klas, gdzie czekało na nich kolejne zadanie - niespodzianka. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Poznali nową technikę – malowanie farbami za pomocą widelca. Powstały śliczne głowy pluszowego przyjaciela.

Za zabawę i udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia każdy uczestnik otrzymał medal,
a klasa pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Imprezę czytelniczą przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Ilona Krystkiewicz, Anna Szymańska oraz Beata Żabińska we współpracy z panią Bogumiłą Pawłowską - pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie.

Data dodania: 2021-12-19 14:56:14
Data edycji: 2021-12-19 14:56:41