Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniach 25-26 listopada 2021 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zarówno dzieciom z klasy Oa , jak i Ia oraz Ib ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Uczniowie biorący udział w święcie misia zostali zaproszeni do zabawy ruchowej „Poranek misia”, w której musieli pokazywać czynności wykonywane przez misia zaraz po obudzeniu. Potem wysłuchały bajki „Kto przytuli Misia Tulisia” i poznały jego sposoby na przytulanie. Dzieci opowiadały o tym, kiedy i do kogo najbardziej lubią się przytulać. Uczniowie z klasy I b wysłuchały fragmentu książki „Ach, jak cudowna jest Panama”. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii powstania tego święta, misiowych bohaterów bajek i chętnie odpowiadali na przygotowane zagadki. Nie zabrakło degustacji miodu (misiowego przysmaku) i pracy w grupie (dzieci miały za zadanie z „misiowych” kartoników ułożyć głowę uszatka). Potem wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie w „misiowej” fotobudce.

Śpiewając piosenkę „Jadą, jadą misie”, dzieci przeszły do klas, gdzie czekało na nich kolejne zadanie - niespodzianka. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Poznali nową technikę – malowanie farbami za pomocą widelca. Powstały śliczne głowy pluszowego przyjaciela.

Za zabawę i udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia każdy uczestnik otrzymał medal,
a klasa pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Imprezę czytelniczą przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Ilona Krystkiewicz, Anna Szymańska oraz Beata Żabińska we współpracy z panią Bogumiłą Pawłowską - pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie.

Data dodania: 2021-12-19 14:56:14
Data edycji: 2021-12-19 14:56:41
Ilość wyświetleń: 92

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Partnerzy

Motto

,,Więcej nas łączy niż dzieli”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook