Święto Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele naszej szkoły w osobie pana dyrektora Piotra Piwowarskiego oraz pocztu sztandarowego wraz z opiekunami wzięli udział w miejskich obchodach. Rozpoczęły się one o godzinie 10:30 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski mszą świętą, po której uczestnicy przemaszerowali wspólnie do parku miejskiego pod Dąb Niepodległości. Tam wysłuchano przemówień przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz Sejmu RP. Pod koniec części oficjalnej nasi przedstawiciele złożyli kwiaty pod Dębem Niepodległości.

Kolejnym punktem miejskich uroczystości był Rodzinny Festyn Konstytucji, którego nasza szkoła była współorganizatorem. Odbył się on na terenie Szkoły Podstawowej nr 7. Przygotowano wiele atrakcji związanych z występami artystycznymi czy konkurencjami sportowymi dla uczestników. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszył się Turniej Rodziców w piłkę nożną o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn składających się z rodziców uczniów mławskich szkół podstawowych. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ reprezentacja „Szóstki” zajęła 2. miejsce w całych rozgrywkach.

Serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2023-05-04 20:45:09