Trzeci dzień wizyty Gości z Niemiec

Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele wzruszających momentów. Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy się częścią tak wzniosłej uroczystości.
Naszymi honorowymi Gośćmi byli Burmistrz Miasta pan Sławomir Kowalewski oraz Zastępca Burmistrza pan Szymon Zejer.
Szkolny apel przygotowany przez klasy 3a oraz 8b, pod opieką p. Marzeny Dęby, p. Iwony Maciak, p. Eweliny Borowskiej, p. Ewy Dobiesz oraz p. Marleny Staniszewskiej przybliżył nam i Gościom ważną część naszej historii. Odegrane scenki, a przede wszystkim taniec z flagami wywołały wiele emocji. Całości dopełniła piękna oprawa muzyczna. Za sprawą szkolnego chóru pod batutą p. Ilony Nawrociej zabrzmiały najważniejsze pieśni patriotyczne.

Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy projektu mieli okazję na spotkania z włodarzami naszego miasta. Jednym z ważniejszych tematów była kontynuacja rozpoczętej współpracy. Pan Burmistrz przekazał również pozdrowienia dla władz zaprzyjaźnionych miast niemieckich.

Na sportowo – na ludowo.

Po pełnych emocji oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na relaks. Tym razem młodzież zdecydowała o grze w siatkówkę. Międzynarodowym rozgrywkom sędziował p. Krzysztof Koziatek.

Po południu natomiast odbyło się w Miejskim Domu Kultury spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Krzewienia Kultury - Zawkrzanie”. Pod okiem p. Piotra Jankowskiego oraz tancerzy zespołu, uczestnicy projektu nauczyli się podstawowych kroków „Poloneza”.

Data dodania: 2023-11-11 08:52:06
Data edycji: 2023-11-11 09:10:42