Wizyta młodzieży ze Szkoły Alexander von Humboldt z miasta partnerskiego Viernheim oraz Gimnazjum Litewskiego z Lampertheim – Hüttenfeld w Niemczech

W dniach 07-14.11. 2023r. społeczność naszej szkoły gości 30 osobową grupę młodzieży wraz z trzema opiekunami z miasta partnerskiego Viernheim oraz zaprzyjaźnionego Lampertheim – Hüttenfeld w Niemczech.

Przygotowania do wizyty rozpoczęły się już kilka tygodni temu.
Zwarta i gotowa grupa uczniów klas siódmych i ósmych pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowała dla wszystkich uczestników plakietki z imionami, gazetkę z informacjami o szkołach partnerskich oraz dekoracje.

Niemiecka młodzież odwiedza Mławę w ramach projektu Erasmus+.

Zaplanowaliśmy wiele polsko – niemieckich aktywności. Obu stronom zależy przede wszystkim na wzajemnym poznaniu i integracji, stąd gry i zabawy językowe oraz mecz piłki nożnej. Nie zabraknie również spotkań integracyjnych poza murami szkoły. Odbędzie się turniej w kręgielni ”Planeta”, jak również warsztaty taneczne. Poprowadzi je Fundacja „Krzewienia Kultury - Zawkrzanie”. Podczas zajęć, odbywających się w Miejskim Domu Kultury, zaprezentowane zostaną nasze stroje narodowe oraz podstawowe kroki Poloneza.

Wspólny wyjazd do Gdańska to kolejna szansa na integrację, a przede wszystkim rozwijanie umiejętności językowych. Uczestnicy projektu zamienią się bowiem w przewodników miejskich prezentujących najciekawsze zabytki Trójmiasta.

Szczególne znaczenie podczas tej wizyty odgrywają również obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji niemieccy gimnazjaliści wezmą udział zarówno w organizowanej przez naszą szkołę uroczystej akademii jak i obchodach miejskich. Nie zabraknie ich również podczas Biegu Niepodległości.

Na zakończenie pobytu młodzież będzie miała okazję poznać zabytki i historię naszego miasta, zwiedzi również Ratusz Miejski oraz spotka się z Burmistrzem Miasta p. Sławomirem Kowalewskim.

Data dodania: 2023-11-08 00:46:42
Data edycji: 2023-11-08 00:49:17