Wizyty Gości z Niemiec ciąg dalszy

Cz. 1.

Wczorajszy dzień przyniósł wiele emocjonujących momentów. Zaczęliśmy od spotkania w szkole. Pan Dyrektor Piotr Piwowarski przywitał Gości – p. Annę Becker, p. Angelę Allahyar-Parsa oraz p. Dirka Tritscher’a oraz 30 - osobową grupę nastolatków, a następnie przekazał głos przedstawicielce Samorządu Uczniowskiego Oliwii Agaszewskiej, która opowiedziała o działalności Uczniów. Prowadzące spotkanie – p. Katarzyna Kowalska oraz p. Marta Grabowska rozpoczęły zabawy integracyjne. Pod przewodnictwem Poli Domeradzkiej, Wiktora Kuca i Oliwii Agaszewskiej odbyły się zabawy : „ Gorące krzesła”, przeciąganie liny, a przede wszystkim odtańczono „Belgijka”. I tak pierwsze lody zostały przełamane.

Cz.2.
Kolejnym etapem spotkania było zwiedzanie szkoły. Grupami zaopiekowały się p. Joanna Michałowskiej i p. Joanny Milaniuk. Uczennice – Oliwia Agaszewska (kl. 8a), Weronika Kuczalska (kl.7a), Oliwia Tatuch i Maja Żochowska (kl.7b) oraz Pola Stawińska i Emilia Tomaszewska (kl. 7c), świetnie poradziły sobie w roli przewodników, opowiadających o naszej placówce. Pokazały pracownie, salę gimnastyczną i bibliotekę. Odpowiadały także na pytania Gości.

Cz. 3.
Nie zabrakło również przygotowanych własnoręcznie słodkości.
P. Ewa Deorowicz – Zakrzewska oraz p. Monika Myślińska zadbały o pyszny poczęstunek. Talentem kulinarnym wykazali się uczniowie klas 7a ( Maja Brzeska, Pola Domeradzka, Antonia Karol, Wiktor Kuc, Weronika Kuczalska, Gabriela Lipka, Mateusz Śmigelski) i 7b ( Karolina Gołębiewska, Oliwia Tatuch, Joanna Świetlicka, Michał Olczak), których smaczne wypieki zachwyciły Gości.
Poczęstunek był chwilą odpoczynku i szansą na nabranie sił przed meczem piłki nożnej. Trenerzy drużyn - p. Krzysztof Koziatek oraz p. Anna Becker motywowali swoich zawodników i zawodniczki. Drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo. Tym razem to nasza reprezentacja w składzie Jakub Hincmanowski, Olaf Wierzchowski, Mikołaj Boruszewski, Kacper Kuligowski, Kacper Jędrzejewski - kl. 8b, Oskar Miłoszewski i Stanisław Smoliński - kl. 7c oraz Szymon Krystkiewicz - kl. 8a pokonała Gości.

Cz.4.

Szansę na rewanż dostarczył turniej gry w kręgle. Tu zwycięską statuetkę odebrała pani Angela Allahyar-Parsa - opiekunka grupy niemieckiej.
Finałem tego wieczoru była smakowita pizza oraz wspólne tańce.

DZIŚ

Dziś wspólny wyjazd do Gdańska.

Nasz międzynarodowy team postanowił sam zwiedzić to przepiękne miasto. Wybrani Uczniowie zapoznali grupę z historią Westerplatte oraz najciekawszymi obiektami gdańskiej starówki. Nie zabrakło również spaceru po sopockim molo. I choć pogoda nie rozpieszczała, humory dopisywały wszystkim.

Data dodania: 2023-11-09 22:41:49
Data edycji: 2023-11-09 22:43:59